Главная / Статті / Статті про вирощування кукурудзи / Врожайні гібриди кукурудзи в Україні

Врожайні гібриди кукурудзи в Україні

Урожайные гибриды кукурузы в Украине

Щоб вирощування цієї культури виправдала очікування, слід ретельно підбирати насіння кукурудзи. Але незважаючи на високий урожайний потенціал, багато аграріїв стикаються зі зниженням прибутку. Це пов’язано з некоректним вибором зерен для посіву. Агротехніки нашого інтернет-магазину насіння рекомендують враховувати співвідношення відомостей з ФАО з вашими грунтово-кліматичні умови, сівозміною та іншими факторами.

Урожайність гібридів кукурудзи в різних регіонах України

Перше на що потрібно звернути увагу при виборі посівного матеріалу, повинна бути ваша грунтово-кліматична зона. Для України оптимальними 

будуть ранні та середньоранні гібриди. Найчастіше під цю культуру відводилися поля в південних регіонах. Але глобальне потепління внесло свої

корективи.

Хоча рослина має потужну кореневу систему і вважається посухостійким видом, сьогодні його частіше висівають в центральній, північній та західній

Україні. На півдні також не відмовилися від вирощування качанів, але кількість полів під них скоротилася. Це пов’язано з тим, що для підвищення

якості врожаю доводиться використовувати регулярне зрошення грунту.

Селекціонери постійно працюють над створенням нових гібридів. Але навіть найстійкіший посевмат не врятує ситуацію, якщо він не відпо

відає даним критеріям землеробства. Тому перш ніж сіяти кукурудзу в Україні, слід врахувати такі моменти:

 1. ФАО. Цей показник вказує на час від появи дружних сходів до дозрівання врожаю. Для України підходять середньостиглі гібриди з ФАО до 400.
 2. Температурний режим. Терміни посіву мають значення, слід дочекатися прогрівання грунту до 8 ° C.
 3. Гарна підгодівля. Посівна кукурудза поглинає багато мінералів і мікроелементів. Їй необхідні: фосфор і азот, калій і кальцій, магній і сірка, а також бор, мідь, марганець, залізо, цинк і молібден. Внесення добрив проводиться кілька разів, так як коренева система розвивається нерівномірно, і поглинання корисних речовини з грунту виконується з певною періодичністю.
 4. Технологія сівби. Для ПОСЕВМАТ кукурудзи підходить широкорядний пунктирний спосіб. Норми густоти рослин залежать від кліматичної зони і гібрида. Зазвичай вони вказуються виробником насіння.
 5. Захист від шкідників. Хоча стійкість гібридів кукурудзи на високому рівні, все-таки краще забезпечити протекцію від бур’янів і хвороб. Гербіциди вносять при підготовці поля і при появі 2-7 листків.
 6. Коректний догляд. Слід проводити до- і послевсходовое боронування. Процедуру виконують впоперек рядків. Використовують легкі або середні борони.
 7. Врожайність зростає в північних, західних і центральних регіонах України. Зниження доходу частіше відзначають фермери, помилково вибравши посівний матеріал. Щоб не помилитися, враховуйте ваші умови землеробства.

Високоврожайні сорти кукурудзи

посевмат кукурузы

Селекціонери постійно працюють над збільшенням асортименту насіння. Велика частина продукції вже встигла добре зарекомендувати себе на 

українських полях. Але досвідчені аграрії частіше вибирають високоврожайні сорти кукурудзи.

Загальною популярністю користуються і прості сорти української селекції: ДБ Хотин і Солонянський 298. Вони мають відмінні показники по рентабельності, хорошу вологовіддача і доступну ціну.

Кукурудза ДБ Хотин – особливості і характеристики

Цей гібрид відноситься до простих, середньоранніх і модифікованим сортам. Він систематично показує високу врожайність і хорошу рентабельність, а також має показник ФАО в 250. Сорт занесений до реєстру гібридів в 2015 році.

Серед переваг кукурудзи ДБ Хотин варто виділити такі моменти:

 • хороша вологовіддача;
 • мета вирощування – зерно;
 • рослина стійко до вилягання;
 • підходить для степової, лісостепової зони і Полісся, добре переносить посуху;
 • сприятлива реакція на застосування інтенсивних технологій.

особливості гібриду

Висота культури 2 м 30 см
ФАО 250
Рівень закріплення качана 85-95 см
довжина качана 22-24 см
Кількість рядів зерен 16-18
властивості зерна зубоподібне, жовто-оранжевого кольору

Популярні насіння кукурузи

Кукурудза Солонянський 298 – особливості і характеристики

Це середньостиглий універсальний сорт. Він визнаний стандартом в офіційному сортовипробуванні нашої держави, і занесений до реєстру в 2006 році. Серед переваг кукурудзи Солонянський 298 варто виділити такі моменти:

 • стійкий до захворювань, основних шкідників, посухи і холоду;
 • підходить для вирощування в степу, лісостепу і на Поліссі;
 • стійкість до вилягання і ламкості;
 • застосування – на зерно і силос.

особливості гібриду

Висота культури 2 м 50 см
ФАО 290
Рівень закріплення качана 80-90 см
довжина качана 21-22 см
Кількість рядів зерен 16-18
властивості зерна зубоподібне, жовтого кольору

Вирощування кукурудзи як бізнесустойчивость гибридов кукурузы

Ця рослина може показувати високі показники за кількістю зібраного врожаю і рентабельності. Але щоб отримати бажаний результат, важливо дотримуватися таких правил:

 • вибрати високоврожайні гібриди кукурудзи – важливо, щоб вони були невибагливими, і відповідали вашим кліматичних умов;
 • слідувати технології вирощування;
 • своєчасно вносити добрива;
 • проводити заходи з видалення бур’янів;
 • забезпечити своєчасно заходи щодо захисту кукурудзи від різних захворювань і шкідників

Кукурудза чутлива до поліпшення умов обробітку і до підгодівлі. Тому при коректному підборі добрив, культура відповідає хорошим і якісним урожаєм. Знаючи нюанси підбору сорту і технологій обробітку, ви з легкістю купите відповідний гібрид.

2019-09-23