Главная / Статті / Статті про вирощування соняшнику / Борні добрива для соняшника

Борні добрива для соняшника

удобрение подсолнечника бором

Щоб отримати хороший урожай, добриво соняшнику бором має вноситися в обов’язковому порядку. Адже бор відповідає за важливі для аграрія процеси: закладка насіння соняшнику, запилення і запліднення. Якщо в грунті його не вистачає, то і врожайність падає, а також деформуються листя, сповільнюється зростання, і рослини можуть загинути.

Види борних добрив

Цей хімічний елемент легко вимивається з грунту. Тому його дефіцит – поширена проблема аграріїв. Адже саме бор відповідає за кількість і якість врожаю, а також за загальний стан рослин. Він бере участь не тільки в запиленні і заплідненні, а й в білковому і вуглеводному обміні речовин. Відповідно, нестача позначається на стані соняшнику в цілому.

При достатній кількості цього мікроелемента ви помітите такі позитивні зміни:

  • підвищення стійкості соняшнику до грибкових захворювань;
  • виповненість насіння;
  • підвищення врожайності.

Але щоб отримати бажаний ефект, слід правильно підібрати тип підживлення. Більшою ефективністю відрізняються такі борні добрива для соняшника:

  • Борна кислота;
  • бура – це сіль борної кислоти.

Містять бор монопрепарати продаються у вигляді концентратів. У нашому магазині насіння представлений Спідфол БОР. Він краще розчиняється у воді, не містить хлору і натрію, а також має більш високу результативність, ніж аналоги.

Популярне насіння соняшнику

Як дізнатися, що соняшнику не вистачає бору?

Про нестачу цього хімічного елемента при вирощуванні соняшнику розкажуть такі ознаки:

  • краї листя мають пухирчасті викривлення;
  • можливо уповільнення і навіть зупинка росту;
  • квіти деформовані, нечисленні або зовсім відсутні.

Також дефіцит бору позначається на врожайності. Цей показник падає, а якість насіння погіршується.

Як правильно застосовувати борні добрива

Багато фермерів вибирають комплексні добрива, що містять відразу кілька мікроелементів. Але чи так це ефективно? Насправді, в подібних комбінаціях в хелатній (здатної до засвоєння агрокультурою) формі перебувають максимум 2 компонента, і бору серед них немає. Адже не існує хелатованих форми цього мікроелемента. У підсумку, він просто залишається на поверхні.

Краще використовувати містять бор монопрепарати. Але варто пам’ятати, що не можна перевищувати рекомендовану дозу та норми внесення. Розраховують їх по передбачуваної врожайності. На 1 ц насіння оптимально застосовувати 6,5 г B.

Обробляти соняшник можна 2-ма методами:

Как применять борные удобрения

  1. Листовий. Застосуємо для всіх добрив, і відрізняється найбільшою результативністю. Адже культура найкраще засвоює бор через листя. При цьому важливо, щоб використовуваний засіб погано змивалося водою. Такий метод обробки актуальний на стадії 4-5 або 7-10 перших пар листків.
  2. Внесення в грунт. Розчинені у воді препарати впроваджуються в грунт під час оранки на зяб. Але є нюанси. Важливо, щоб pH землі становив 6,2-7,0. Якщо показники вище 7, то мікроелемент буде поза зоною доступу для культур.

Важливо: перенасичення також шкідливо, як і нестача бору. Тому слід контролювати баланс. Досвідчені аграрії періодично проводять аналізи грунту, що допомагає виконувати догляд у міру необхідності.

Не забувайте і про терміни внесення. Борні добрива слід використовувати після посіву, до появи суцвіть. Саме в цей період соняшник найбільше потребує мікроелементах. Для борної кислоти і солей – це час розвитку 4-6 перших пар листків. Борвмісні засоби необхідні для отримання якісного і рясного врожаю соняшнику. Але щоб результат виправдав очікування, важливо дотримуватися норм і правил внесення добрив.

2019-09-23