Главная / Статті / Статті про вирощування кукурудзи / КОЛИ РОБИТИ ПОСІВ КУКУРУДЗИ - ОПТИМАЛЬНІ ТЕРМІНИ ДЛЯ УКРАЇНИ

КОЛИ РОБИТИ ПОСІВ КУКУРУДЗИ – ОПТИМАЛЬНІ ТЕРМІНИ ДЛЯ УКРАЇНИ

сроки посева кукурузы в Украине

Врожайність кукурудзи залежить від співвідношення даних з ФАО з вашими умовами землеробства, а також кліматичні умови протягом періоду вегетації. Багато фермерів вже встигли зіткнутися з проблемами під час вирощування цієї культури, але лише через помилки в виборі гібрида і технології його вирощування. Адже терміни посіву кукурудзи в Україні варіабельні і залежать від багатьох параметрів. Важливо враховувати регіон висадки, кліматичні умови та інші моменти. З таким підходом, будь який гібрид порадує врожаєм!

Коли і як сіяти насіння кукурудзи?

Першим кроком до отримання хорошого врожаю є підготовка ділянки для сіву. Насіння кукурудзи невибагливе до наявності попередників, тому їх 

через сколько прорастают семена кукурузы

можна висівати як монокультури.

Слід враховувати і місце висадки. Ця культура не дуже добре переносить посушливі умови і чутлива до затінення. Тому оптимально проводити висаджування насіння в степовій і лісостеповій зоні з переважанням відкритих ділянок.

Також важливо забезпечити достатню кількість вологи. Для досягнення врожайності в 80-90% з 1 га, необхідні опади у 500 – 600 мм за сезон. Тому в південних регіонах важлива наявність зрошувальної системи. Детальну інформацію про необхідної вологості для кожного сорту вам допоможе дізнатися наш інтернет-магазин насіння.

Перш ніж вирішувати, коли сіяти кукурудзу, слід підготувати землю. Восени досить провести оранку родючого шару, глибиною в 25-30 см. Також можна (але не обов’язково) використовувати мульчувачі для подрібнення зеленої маси. Допустима обробка грунту препаратами, що знищують багаторічні бур’яни.

Навесні досить очистити ділянку від залишків торішніх культур і бур’янів, а також виконати боронування. Це скоротить втрату вологи, і підвищить врожайність. Інший підготовки грунт не вимагає.

Вибираємо оптимальний час для посіву

как сеять кукурузуУкраїна багата різними ландшафтами, тому і час посадки насіння в різних регіонах нашої країни різниться. Якщо орієнтуватися на календар, то приблизні терміни посіву, для різних, зон такі:

  • степові або посушливі регіони Півдня України – середина квітня;
  • лісостепова, що охоплює центральні області, – кінець квітня;
  • лісова – завершення квітня/ початок травня.

Але варто пам’ятати, що клімат в Україні активно змінюється. Останні кілька років весняний період практично повністю відсутній, а зима триває до початку квітня. Потім, після 1-2 тижнів відлиги різко починається літня погода. Тому при посіві важлива тільки температура грунту.

Перед тим, як сіяти кукурудзу, слід дочекатися прогрівання грунту. Стандартний посів проводиться при досягненні показників в 10-12 ° C на глибині в 10-15 см. Але з урахуванням прискореного потепління, рекомендована більш рання закладка насіння. Для лісостепової та лісової зон досить прогрівання грунту до стійких 8 ° C. В степу потепління більш агресивно, тому висадку можна здійснювати при температурі грунту в 6-8 ° C.

Таке скорочення термінів дозволяє насінню ефективно використовувати накопичену в землі вологу. Адже через брак вологи тривалість періоду можливого запилення, навіть у найстійкіших гібридів, скорочується. Звісно, процес погіршується і врожайність скорочується. Ранній же висів дозволяє використовувати усі ресурси.

Популярні насіння кукурузи

Вибираємо гібрид насіння

Основним критерієм повинні бути кліматичні умови. Адже кожен гібрид кукурудзи має специфічні вимоги по температурі повітря і кількості вологи. Саме від цих показників залежить кількість і якість врожаю.когда сеять кукурузу

Також варто враховувати такі нюанси:

  • продуктивність;
  • густоту сівби;
  • мета вирощування (на зерно або силос);
  • терміни розвитку і дозрівання врожаю.

Для нашої країни оптимальними будуть гібриди, які мають показник по ФАО до 400. Для інших гібридів кліматичні умови не завжди підходять. Але при забезпеченні належного догляду і достатнього поливу, можна зібрати непоганий урожай поза сезоном.

Перші зачатки насіння кукурудзи – коли чекати?

Терміни проростання залежать від багатьох параметрів, включаючи сорт, кліматичні умови, рівень прогрівання грунту і т. д. Але зазвичай перші дружні сходи з’являються на 7-11 добу після засіву.

Більш точно сказати, через скільки проростають насіння кукурудзи можна орієнтуючись на глибину закладання зерен:

  • 5-6 см – актуально для регіонів з хорошою вологістю, при цьому сходи більш ранні (7-9 добу);
  • 8-10 см – використовують для грунту, схильного до пересихання, перші рослини з’являються на 1-2 дні пізніше (8-11 добу).

Врахуйте: щоб отримати хороший урожай, важливо дотримуватися технологій. Тому висадку насіння слід проводити рівномірно, створюючи рекомендовані інтервали між рядами. Зазвичай вони рівні 70 см. Також не забувайте про норми за кількістю рослин на 1 га. Адже надто густа посадка призведе до суттєвого зменшення врожаю. Також подбайте про підвищення врожайності кукурудзи за допомогою гербіцидів та мікродобрив.

Як бачите, головними критеріями, що впливають на плодоношення кукурудзи, є час посіву, рівень вологості і температура повітря в період вегетації. Коректно вибравши термін висадки насіння, і забезпечивши культурі належний догляд, ви отримаєте хороший урожай!

2019-09-02