Главная / Статті / Удобрення зернових озимих, рекомендації та обґрунтування

Удобрення зернових озимих, рекомендації та обґрунтування

Удобрення озимих зернових

 

Площа посівних під озимі культури в Україні, традиційно займає рекордну величину і займає близько половини всієї орної землі, будучи рентабельною культурою і хорошим попередником. Значна перевага озимих культур перед яровими, є активне використання осінньої і весняної вологи. На відміну від ярих культур, озимі мають значно більш тривалий період споживання добрив і мікроелементів, з самого початку осені до фази цвітіння. У озимих культур є свої особливості харчування, своя система добрив, її можна умовно розділити на три типи, основна, передпосівна і підгодівля. Озима пшениця порівняно з іншими зерновими, дуже вимоглива до складів грунту, рН 6.0-6.5 і вмістом гумусу не менше 2%, по якостям зимостійкості вона поступається іншим озимим культурам.

Періоди добрив і підгодівлі у озимих

Найбільш значимі періоди добрив і підгодівлі у озимих є осінній – від самих сходів до відходу в зимовий період, і безпосередньо навесні – на початку вегетації рослини. В осінній період рослина має гостру потребу в добриві фосфором і калієм, вони в більшості своїй вносяться до посіву, під обробку грунту, як підгодівля вони малоефективні. Добрива на їх основі вкрай важливі, розвиток коренів, кущіння, накопичення різних цукрів, все це сприяє вдалою зимівлі рослини. Ідеальним поєднанням вважаються трикомпонентні NPK з невисоким вмістом азоту і високим вмістом фосфору і калію.

Харчування азотом повинно мати невелику основу і обмежена, внесення в великих кількостях в осінній період значно зменшує зимостійкість, а ось на початку весняної вегетації навесні, рослина має потребу в харчуванні азотом, максимальне споживання речовин відбувається в період у фазі виходу в трубку і закінчується ближче до фази цвітіння.

Азотомісткі компоненти вносять з осені в обсязі не більше 30 кг на гектар за винятком:

  • в разі небобових попередників
  • при низькому вмісті в грунті гумусу
  • відсутність органічних добрив при оранці.

В іншому не більше 20-40 кг на гектар

Планування і формування врожаю зернових понад 50 центнер з гектара неможливо без правильного, систематичного внесення азотних добрив на поле в весняно-літній період, добриво відбувається в кілька етапів:

  • ранньою весною при відновленні вегетації, вважається ефективним внесення КАС (60-70 кг / га) по мерзлоталому, на цьому етапі відбувається кущіння і активний ріст кореневої системи
  • на стадії формування першого вузла (30-40 кг / га), цей період особливо важливий, закладається потенціал врожаю
  • стадія формування прапорцевого листка (45-50 кг / га), краще використовувати аміачну селітру, сечовину і уникати опіків рослини.
  • остання підгодівля – на початку формування колоска (10 кг / га), вона значно поліпшить якість зерна.

Озимі зернові мають високу потребу в мікроелементах, особливо марганець і мідь, ефективне використання сульфат марганцю.

Удобрення озимих зернових

Обов’язково потрібно пам’ятати, що більш тривала вегетація рослин, тривалий фотосинтез в клітинах рослини, є запорукою успіху і умовою отримання врожаю високої якості. За всіх питаннях ви можете звернутися в наш аграрний інтернет-магазин Насіння expert, наші агрономи проконсультують вас по правильному харчуванню ваших зернових, розкажуть з якими труднощами ви можете зіткнутися і допоможуть вам знайти рішення.

2019-10-08